Шампионът Новак Джокович отпадна на четвъртфиналите на турнира "Мастърс" в Мадрид

Световният номер 1 Новак Джокович отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 3973695 евро.

Защитаващият титлата си Джокович загуби от своя сънародник в седми поставен в основната схема Янко Типсаревич с 6:7 (2), 3:6 за 1:43 часа.

Вчера в третия кръг отпадна и номер 2 в схемата Рафаел Надал (Испания), който загуби от Фернандо Вердаско. Джокович и Надал, финалисти в турнира от миналата година, се оплакаха от синия клей, който е доста хлъзгав и пречи на тенисистите. Те дори заявиха, че няма да участват в турнира през следващата година, ако не бъде възстановен предишния червен  клей.

Типсаревич спечели първия сет след тайбрек със 7:2, а във втория поведе с 5:2. Седмият в схемата сърбин пропиля три мачбола, но когато сервираше за мача не се поддаде на напрежението и спечели с 6:3.

На полуфиналите Типсаревич ще играе с победителя от късния четвъртфинал между номер 3 Роджър Федерер (Швейцария) и Давид Ферер (Испания).

В другия полуфинал утре ще се срещнат поставеният под номер 6 Томаш Бердих (Чехия) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).