България отнесе Германия с 3:1 в Прага! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

България победи Германия с 3:1 (25:16, 25:27, 26:24, 25:23) в третия си мач в Група D на европейското първенство по волейбол за мъже в Австрия и Чехия. Възпитаниците на Радостин Стойчев сразиха Бундестима в зала "О2 Арена" в Прага и се осигуриха едно от първите две места в групата. Загубата бе трета поред за Германия и момчетата на Раул Лозано се сбогуваха Евроволей 2011.

Германия поведе в началото на мача с 5:3 след атака на Роберт Кром. България изравни при 5:5, а Владо Николов и компания бързо добавиха още 3 поредни точки за 8:5. Разликата в полза на момчетата на Радостин Стойчев скочи на 5 точки при 11:6. Владо Николов заби мощно за 16:10. Аут в атаката на Роберт Кром и 20:13 за България. Теодор Тодоров заби последната точка в първата част с оста атака през центъра 25:16.

Германците дръпнаха и в началото на втората част с 4:3. България изравни при 4:4 и при 6:5 излезе напред след блок на Тодор Алексиев срещу Георг Гроцер. Германия отново поведе при 8:7, но за кратко. Матей Казийски и компания изравниха при 10:10 след блокада на Теодор Тодоров. Маркус Бьоме направи 13:12 за Германия, но Владо Николов бързо изравни при 13:13. Ас на Владо Николов направи резултата 16:13 в полза на България. Цветан Соколов замени Владо Николов и направи 17:15. Германия изравни до 19:19 след атака на Георг Гроцер по диагонала. Матей Казийски отново даде преднина на България с 22:20. Бундестимът изравни при 23:23. Радостин Стойчев взе прекъсване и веднага след него Андрей Жеков и компания стигнаха до геймбол при 24:23. Германиите го спасиха, но Цветан Соколов изведе България до втори геймбол при 25:24. Германия изравни при 25:25 и след аут в атаката на Теодор Тодоров и блокада на Георг Гроцер срещу атака на Тодор Алексиев спечелиха втората част с 27:25.

Третата част започна равностойно до 4:4. Матей Казийски изпълни перфектен сервис и постигна ас, но главният съдия изненадващо свири аут 4:5. Германия дръпна с 8:5 и 10:7. Тодор Алексиев намали до 10:11 с остара атака по късия диагонал. Цветан Соколов изравни до 11:11. Бьорн Андрае отново изведе Германия напред при 15:13. Матей Казийски намали до 14:15. Възпитаниците на Раул Лозано дръпнаха с 16:14, но българите изравниха при 16:16 с перфектна двойна блокада. Цветан Соколов изведе националния ни тим напред при 18:17. Раул Лозано взе веднага прекъсване. Последваха 2 поредни точки на германците след блокада на Георг Гроцер 19:18. Радо Стойчев реагира мигновено и взе прекъсване. Германците обаче веднага направиха 20:18. Българи съумя да изравни при 22:22 след контраатака на Андрей Жеков след сервис-флот на Георги Братоев. Щефан Хюбнер изведе Германия до геймбол при 24:23, но Матей Казийски изравни с мощна атака. Блокада на Матей Казийски срещу Бьорн Андрае и 25:24. България спечели 3-ия гейм след като Георг Гроцер заби по мрежата.

Българските волейболисти поведоха с 3:0 с мощна тройна блокада в началото на 4-ия гейм. Матей Казийски направи 4:1, а Теодор Тодоров 5:2 с мощна атака през центъра. България поведе с 4 точки при 8:4. Разликата се запази до 10:6. Блок на Цветан Соколов и 13:7. Теодор Тодоров заби мощно за 14:8. Матей Казийски и компания поведоха с 16:11. Георг Гроцер съумя да намали до 18:19. Германците изравниха до 21:21 след атака в аут на Цветан Соколов. Радо Стойчев взе бързо прекъсване. Тодор Алексиев направи 22:21, но Роберт Кром изравни до 22:22.  България стигна до мачбол при 24:23 след атака на Роберт Кром в аут. Следващото разиграване бе спечелено от момчетата на Радо Стойчев и така България спечели частта с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:16, 25:27, 26:24, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 6, Владимир Николов 6, Матей Казийски 15 (2 аса, 3 блока), Тодор Алексиев 13, Теодор Тодоров 12 (3 блока), Виктор Йосифов 6 (2 блока) - Владислав Иванов-либеро (Христо Цветанов 1, Георги Братоев, Цветан Соколов 13 (2 блока), Методи Ананиев)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
ГЕРМАНИЯ: Патрик Щоервалд, Георг Гроцер 22, Роберт Кром 14, Бьорн Андрае 9, Щефан Хюбнер 11, Маркус Бьоме - Фердинанд Тиле-либеро (Лукас Кампа 2, Маркус Поп 1, Макс Гюнтьор 9, Денис Калиберда 3)
Старши-треньор: Раул Лозано (Аржентина).

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ПОБЕДАТА НА БЪЛГАРИЯ над ГЕРМАНИЯ С 3:1  ТУК!!!